LIUGONG 4180D’YE RED DOT TASARIM ÖDÜLÜ

Dünyadaki en prestijli tasarım ödüllerinden olan Red Dot Tasarım Ödülleri’nde LiuGong 4180D motor greyder modeli ile “Product Design” kategorisinde ödül kazandı

LiuGong 4180D motor greyder, tamamen yeni ve LiuGong’un tasarım DNA’sının bir örneği olarak dikkat çekiyor. İngiltere merkezli endüstriyel tasarım ekibi, müşteriler ve operatörler ile yakın iş birliği içinde çalışarak geleneksel tasarımı yepyeni bir bakış açısıyla değiştirdi. LiuGong’un Endüstriyel Tasarım Direktörü Gary Major’a göre, “Görünürlük, operatör konforu ve ergonominin yanı sıra hızlı bir şekilde bıçak eklemlenmesi ve manevra kabiliyeti, tasarımda odak noktası olarak belirlendi. Konfor ve verimlilik için tamamen yeni C direkli bir kabin tasarımı yapıldı. Daha iyi ağırlık dağılımı ve daha fazla geri dönüştürülebilirlik sağlamak için darbelere dayanıklı yeni malzemeler de kullanıldı. Ek olarak, duruş sürelerini azaltmak için rutin bakım kolaylığı da geliştirildi” yorumunda bulundu.

Tasarım kalitesi, ödüllü ürünler için ortak faktördür

Red Dot’un kurucusu ve CEO’su Prof. Dr. Peter Zec, ödülü kazanan ekibi tebrik ederek şu ifadeleri kullandı: “Ödül kazananları, başarılarından dolayı içtenlikle tebrik ediyorum. Ürünlerinin jürinin zorlu kriterlerini karşılayabilmesi gerçeği, ödüllü tasarım kalitesine tanıklık ediyor. Ödül kazananlar bu nedenle tasarım endüstrisinde temel eğilimleri belirliyor ve gelecekteki yönlerin nereye varacağını gösteriyor.”

Red Dot hakkında

Red Dot Ürün Tasarım ödülleri, dünyanın en büyük tasarım yarışmalarından biri olarak dikkat çekiyor. 2019 yılında, 55 ülkeden tasarımcı ve üretici, yarışmada 5.500’den fazla ürün ile katıldı. Uluslararası jüri, farklı disiplinlerden deneyimli uzmanlardan oluşuyor ve yılın en iyi tasarımlarını seçmek için 60 yıldan fazla bir süredir bir araya geliyor. Birkaç gün süren karar verme sürecinde ürünler deneniyor, tartışılıyor ve sonuçta girdilerin tasarım kalitesiyle ilgili karar veriliyor. “İyi tasarım ve yenilik arayışı” sloganına uygun olarak, değerlendirmeleri, yenilik düzeyi, işlevsellik, biçimsel kalite, uzun ömür ve ergonomi gibi kriterlere odaklanılıyor.