AHS MADENCİLİK, LIUGONG 856H LASTİKLİ YÜKLEYİCİYİ MAKİNE PARKINA KATTI

Bursa’nın en önemli agrega üreticilerinden olan AHS Madencilik, makine parkını LiuGong 856H model lastikli yükleyici ile güçlendirdi. Bu yatırım ile beraber AHS Madencilik’te bulunan LiuGong sayısı dörde yükseldi.

Marmara bölgesinin önemli madencilik firmalarından biri olan ve bir aile şirketi olarak faaliyet gösteren AHS Madencilik, Bursa’da üç farklı lokasyonda bulunan taş ocağında agrega üretimini sürdürüyor. Karacabey, Yenişehir ve Gölcük’te bulunan ocaklarda, kalker taşından agrega üretimi yapan firma, ağırlıklı olarak beton santralleri ve asfalt üretim tesisleri ile çalışıyor. Altyapı çalışmalarında kullanılmak üzere dolgu malzemesi de üreten firma ayrıca bölgedeki kamu kurumlarına da mıcır temin ediyor. 2017 yılında makine parkını yenileme kararı alan AHS Madencilik, farklı markalara ait olan lastikli yükleyicileri, şantiye sahasında denemeye başladı. Yapılan demo çalışmaları sonucunda Uygunlar Dış Ticaret’ten LiuGong 856H modelini almaya karar verdiklerini belirten AHS Madencilik Şantiye Şefi Muharrem Öztürk, “LiuGong 856H model lastikli yükleyici, daha üçüncü demo gününde dikkatimizi çekmişti. Birkaç gün denedikten sonra LiuGong 856H’ı makine parkımıza kattık. Çok kısa bir süre sonra da ikinci makineyi sipariş ettik” dedi. Öztürk, ilerleyen dönemde LiuGong 936E model ekskavatör modelini de makine parkına kattıklarını söyledi. Son olarak 2019’un ilk yarısında artan üretim hacmi karşısında yeni bir lastikli yükleyiciye daha ihtiyaç duyduklarını hatırlatan Muharrem Öztürk, “Yeni makine arayış sürecimizde yine Uygunlar Dış Ticaret ile görüştük ve LiuGong 856H model lastikli yükleyiciyi makine parkımıza kattık. Bu alım ile beraber LiuGong sayımız dörde yükseldi” dedi.

“7 bin saatlik sorunsuz çalışma”

2017 yılında almış oldukları LiuGong yükleyicilerden birinin 7 bin çalışma saatini doldurduğunun, diğerinin de 4 bin saatin üzerine çıktığını söyleyen Öztürk, “7 bin saatin üzerinde olan makine, günde yaklaşık 20 saat çalışıyordu. Bu yoğun tempoya rağmen hiçbir sorun yaşamadık. Yakıt tüketimi hep beklentimizin altında kalırken, performansında da hiç düşüş olmadı” dedi. LiuGong ile ilk tanıştıkları dönemde markaya karşı önyargılı olduklarını belirten Öztürk, “Demodan sonra görüşlerimiz değişmeye başladı. LiuGong’un çok geniş makine parkına sahip bir marka olduğunu öğrendik. Ayrıca Uygunlar Dış Ticaret’in yaygın servis ağına sahip olması da tercihimizi olumlu etkiledi. Özellikle bölgede hizmet veren Aves İş Makinaları, her türlü sorunumuzla yakından ilgilendi” dedi.  

Düşük yakıt tüketimi, yüksek performans

LiuGong 856H’ın yakıt tüketim değerlerinin muadillerinden düşük olduğunu ve beklentilerinin de altında değerler kaydettiklerini belirten Öztürk, “Gördüğünüz gibi şantiyemizin çalışma şartları oldukça zorlu. Ancak gerek LiuGong 856H yükleyici gerekse de LiuGong 936E ekskavatör, beklentilerimizi karşılamayı başardılar. Güçlü, seri ve dayanıklı makineler. LiuGong ile ilk çalışmaya başladığımızda, operatörlerimizden tepki göreceğimizi düşündük ancak iki haftalık kullanımdan sonra olumlu dönüşler almaya başladık. Çünkü hem performansı hem de konforu, operatörlerin son derece hoşuna gitti” dedi. Uygunlar Dış Ticaret ile tanışmış olmaktan mutluluk duyduklarını da kaydeden Öztürk, “Uygunlar Dış Ticaret firmasının, iş makineleri sektöründe oldukça güçlü ve iddialı olduklarını öğrendik. LiuGong’un bu derece geniş ve güçlü makineleri olduğunu öğrenmemiz bize çok şey kattı. Güçlü olan firmaların, güçlülerle çalışması gerekiyor. Biz de tercihimizi LiuGong’tan yana kullanıyoruz” dedi.