hakkimizda

UYGUNLAR DIŞ TİCARET A.Ş., iş makinaları yedek parça ithalat, üretim ve distribütörlüğü hizmetlerini vermek amacıyla 1989 yılında kurulumuştur.  Öncesinde uzun yıllar kömür madeni işletmeleri olarak faaliyet gösteren ana firma, bünyesinde çalıştırdığı birçok iş makinası ile bu sektörde önemli bir tecrübe edinmiş ve bu tecrübeyi iş makinaları sektöründe değerlendirmeyi amaçlamıştır.

Uygunlar mümessillik üzerine yoğunlaşan iş kapsamını 2006 yılında Çin’in en büyük ve kapsamlı iş makinaları üreticisi olan LIUGONG İŞ MAKİNALARI ile yaptığı anlaşma ile daha da genişletti. Bu anlaşma kapsamında liugong iş makinalarının Türkiye ve Azerbaycan distribütörlükleri ile Türkiye’ ye komşu olan Gürcistan, Irak gibi ülkelere de satış yetkisi almış oldu. LIUGONG İŞ MAKİNALARI dünyanın en eski ve köklü markalarından biri olarak uygunlar bünyesinde yeni yatırımları da beraberinde getirdi. Dünyanın en çok lastikli yükleyici üreten firması olan lıugong bu alanda 22.000 adet ile 2007 sıralamasında 1 numaraya oturdu. Lastikli yükleyicilerin yanı sıra ekskavatör, dozer, paypleyır dozer, grayder, toprak ve asfalt silindiri, mini ekskavatör, mini yikleyici ve beko loder gibi genel yol ve inşaat makinaları üretimini yapmaktadır. Bununla birlikte endüstriyel alanda dizel ve elektrikli forkliftler ve araç üstü mobil vinç üretimleri ile yılda 35.000 adetlere ulaşan dünyanın en büyük üreticilerinden biridir. Toplam 24 ayrı fabrikada her ürüne ayrı bir üretim hattı ve tesis oluşturarak son derece profesyonel ve ıso standartları çerçevesinde üretim yapmaktadır. Global atılımı çerçevesinde 2009 yılında hindistan’da yeni bir montaj fabrikası devreye sokmuş ve bu pazarda daha etkin rol oynamaya başlamıştır. Türkiye’ de ise yatırım planları içerisinde olan liugong construction bununla ilgili fizibilite çalışmaları yapmaktadır. Bütün bunlara ek olarak dünyanın en büyük komponent üreticisi olan alman zf firması ile 2005 yılından beri ortak üretim yapmaktadır. Bu teknoloji devi ile sağlanan ortak üretim ile tüm makinalar ileri teknolojiye sahip güçlü zf donanımlar ile desteklenmektedir. Bu sayede gerek sağlamlık gerekse verimli çalışmayı sağlayacak üst seviyede kaliteyi sunarken beraberinde daha düşük yakıt tüketimi ile daha çok iş yapan makinalar üretmektedir. Yine dünyanın en büyük motor üreticileri olan CUMMİNS YANMAR, PERKİNSve hidrolik pompa üreticileri KAWASAKİ ile yapılan işbirliği ile tüm makinalar boyutlarına göre en uygun seçenekle donatılmaktadır. LiuGong, Avrupa’da 2010 yılından itibaren Yedek Parça ve Yönetim Üssü olarak seçtiği Amsterdam’da faaliyet göstermektedir. Ayrıca 2011 yılında Polonya’da, kuruluşu 1940’a dayanan köklü Dressta’yı satın alarak üretim ağını Avrupa Birliği bünyesinde genişletmiştir. Son olarak İstanbul merkezli Makine Stok Sahasını 2012 yılında kuran LiuGong Türkiye pazarındaki gelişimi desteklemek ve Doğu Avrupa, Ortadoğu, Türkiye Cumhuriyetleri ve Kuzey Afrika gibi komşu ülkelere makine sevkiyatlarını belli bir bölümünü Türkiye üzerinden yapmak adına mevcut faaliyetlerini daha ileri bir seviyeye taşımıştır. Uygunlar bu denli büyük gruplara verdiği hizmetleri tamamiyle kendi bünyesinde yapmakta ve bu büyük organizasyon için gerekli altyapıyı tecrübesi ve güçlü sermayesi ile oluşturmuş bulunmaktadır.

Merkez binası istanbul kavacık’da yer alan uygunlar genel yönetim, satış ve satış sonrası hizmetler ile finansman yönetimini bu merkezden sağlamaktadır. Yaklaşık 50 çalışanı ile sağlanan hizmet bütünlüğüne kompakt ve orta kademe makina teşhiri ile destek vermektedir. Dış ticaret departmanı makina alım, yükleme ve ithalat işlemlerinin yanısıra reeksport ve stok takibi gibi konularda uzman ekibiyle eksiksiz himet vermektedir. Satış departmanı satış direktörlüğü yönetiminde, başta İSTANBUL olmak üzere ANKARA, İZMİR, TRABZON, ADANA, ANTALYA ve DİYARBAKIR’ da bulunan 7 yönetim bölgesi üzerinden tüm Türkiye’de satış faaliyetlerini yürütmektedir.

Satış sonrası hizmetlerde satışda olduğu gibi yine deneyimli kadrosu ve yılların tecrübesiyle tüm türkiye’de hizmet verilmektedir. İstanbul merkez binamızda yer alan ana depomuzda özellikle sarf malzemeleri, elektrik ve elektronik komponentler ile makinalara ait ana donanım ve motor yedek parçaları muhafaza edilmektedir. Yine İstanbul’da yer alan diğer depomuzda ise çeşitli şase aksamları, yürüyüş, palet gibi alt takımlar ve tüm makinalara ait ataşmanlar yer almaktadır Uygunlar satış sonrası hizmetlerin en önemli ayağı olan servis organizasyonunu yurt genelinde 7 bölge dahilinde toplam 15 adet TSE belgesi sahibi anlaşmalı servisleri ile yürütmektedir. İstanbul merkezde ise tam techizatlı yerinde hizmet veren mobil servis aracı ile 24 saat müdahele ve bakım imkanı sunmaktadır. uygunlar acil servis dışında bölge servisleri de mobil araçlarla yerinde müdahele ve yedek parça temini sağlamaktadırlar. Türkiye’yi bir üs olarak gören Liuong Construction CO. 1 mühendis ve satış destek personelini Türkiye’ye atayarak global anlamda da destek vermektedir.

UYGUNLAR İŞ MAKİNALARI‘nın her departmanda çalışan personeli belli dönemlerde, teknik bilgi ve hizmet kalitesini arttırmak amacı ile uzman kişiler ve yöneticileri vasıtasıyla gerekli eğitimlerden geçmektedir. Üretici firma kaynaklı yenilikler ve teknolojik gelişmeleri aktarmak amacıyla yine üretici firmanın teknik personeli belli aralıklarla Türkiye’de yada çinde yer alan üretim ve yönetim merkezlerinde yıllık toplantılar, eğitimler ve seminerler ile desteklemektedir. Uygunlar ürünlerinin geniş kitlelerle buluşması ve farklı bölgelerde farklı amaçlı firmaları bilgilendirmesi amacıyla gerek yurtiçinde gerekse yurt dışında birçok pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinde bulunmaktadır. Liugong dünya genelinde organize edilen bütün büyük fuarlarda yer almaktadır.

Lİugong ürünlerinin ve en son yeniliklerin tanıtıldığı global organizasyonların başında ALMANYA BAUMA, LAS VEGAS CONEXPO, ÇİN BAUMA, PARİS İNTERMAT ve İTALYA SAMOTER Fuarları yer almaktadır. bununla birlikte uygunlar bünyesinde her iki yılda bir düzenlenen İSTANBUL ANKOMAK, ANKARA KOMATEK ve her yıl düzenlenen İZMİR MARBLE, KAYSERİ ENDÜSTRİ gibi fuarlara katılarak birçok makinasını sergilemekte ve ürünlerimizin daha yakından tanıtma fırsatı bulmaktadır. bununla birlikte sektörel toplantılar, seminerler ve yerel buluşmalar organize ederek her kesimden birçok tüketiciye ulaşmayı amaçlamıştır. Uygunlar yurtiçi ve yurdışında gösterdiği faaliyetlerini 100 den fazla hizmet kadrosu ve 200’e yaklaşan teknik kadrosu ile gerşekleştrerek Türkiye’ nin en büyük iş makinaları distribütörlerinden biri olmanın gururunu yaşamaktadır. Türkiye’nin iş makinaları üreticileri ve distribütörleri derneği TC İMDER’e üye bir kuruluş olarak bu alanda daha iyi hizmet ve tüketici haklarının korunması konularında gereçekleştirilen tüm ortak çabaların içinde yer almaktadır. 20 yılı aşkın geçmişi ile edindiği tecrübeyi her biri milli servet olan ve ülkemizin kalkınmasına büyük desteği olan iş makinalarının satış ve satış sonrası hizmetlerine aktarmaktadır. Bugün olduğu gibi iyi hizmet vermek ve gelecekte daha da iyisini yapmak amacıyla uygunlar ekonomik şartlar ne olursa olsun yatırım yapmaya devam ederek kendi gelişimine ve ülke kalkınmasına büyük destek vermeye devam edecektir.